WaterLANDS: Uus Euroopa Rohelise Kokkuleppe (Green Deal) projekt, mille eesmärgiks on Euroopa märgalade laiaulatuslik taastamine. Antud projektis osaleb Eestist lisaks Tartu Ülikoolile, ELF’le, RMK’le ka AS Tootsi Turvas ja Lavassaare turbatootmisala.
WaterLANDS: Uus Euroopa Rohelise Kokkuleppe (Green Deal) projekt, mille eesmärgiks on Euroopa märgalade laiaulatuslik taastamine
Pressiteade: 06/10/2021
Euroopa märgalade ulatuslikuks taastamiseks on käivitatud ambitsioonikas projekt, mille rahastamiseks eraldati 23 miljonit eurot ELi programmi „Horisont 2020” Rohelise Kokkuleppe programmist. WaterLANDS (veepõhised lahendused süsiniku sidumiseks) projekti raames taastatakse kogu Euroopas märgalasid, mis on inimtegevuse tõttu hävinud, ja luuakse võimalusi palju laiemate piirkondade kaitseks.
WaterLANDS projekti kaudu hakatakse reaalselt taastama konkreetseid märgalasid, mis hõlmavad esialgu 10 500 ha, ja töötatakse välja parimaid praktikaid, mida saab kasutada märgalade taastamiseks teistes kohtades. Koostöös kohalike kogukondade ja sidusrühmadega tagatakse, et märgalade taastamine toob kaasa mitte ainult keskkonnaalase kasu, vaid ka kaasatud kogukondadele sotsiaalse ja majandusliku kasu.
Viieaastast projekti juhib Dublini Ülikool (UCD) Iirimaal (Craig Bullock (craig.bullock@ucd.ie) ja Shane McGuinness (shane.mcguinness@ucd.ie)) ning see ühendab kokku 31 organisatsiooni, neli neist, Tartu Ülikool, ELF, Tootsi Turvas AS ja RMK Eestist ning 14 Euroopa riigi teadus-, tööstus-, valitsus- ja mittetulundussektorist.
WaterLANDSi rahastamine on osa Euroopa Komisjoni Rohelise Kokkuleppe eesmärgist muuta Euroopa aastaks 2050 esimeseks kliimaneutraalseks kontinendiks, millel on jätkusuutlik majandus kaasates kõiki valdkondi.
Projekt käivitatakse ametlikult 2021 detsembrist. Projekti edenemist saate jälgida Twitteris @WaterLANDS_EU ning lähiajal on loomisel ka projekti veel www.waterlands.eu